MSKÜ Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Turhan Kaçar görevine başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Turhan Kaçar görevine başladı.

MSKÜ Rektörlük binasında planlı devir teslim töreninde, Prof. Dr. Turhan Kaçar görevi Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’den devraldı.

Törene, senato üyeleri ile ofis başkanları dahi katıldı.

Törende, Çiçek ve Kaçar birbirlerine çiçek takdim etti.

Prof. Dr. Turhan Kaçar:

Prof. Dr. Turhan Kaçar 20 Temmuz 1968 tarihinde Muğla’nın Seydikemer ilçesi İzzettin Mahallesi’nde doğdu.1989 yılında İstanbul Üniversitesi Sıra Bölümünden mezun oldu. Erdemli lisansını 1996 yılında University of Wales’ta tamamladı; doktora çalışmalarını bile ayrımsız Üniversitede sürdürdü.

Prof. Dr. Turhan Kaçar, akademik hayatına 1994 yılında Balıkesir Üniversitesi Veri Yazın Fakültesinde araştırma görevlisi kendisine başladı. Arkası Sıra benzeri Üniversitede yardımcı doçentlik ve doçentlik kadrolarında görev aldı. 2009 yılında Pamukkale Üniversitesinde profesör kendisine göreve başlayan Prof. Dr. Turhan Kaçar, burada 2015 yılına kadar sürdürdüğü görevini sonlandırarak İstanbul Medeniyet Üniversitesine geçti.

Prof. Dr. Turhan Kaçar akademik hayatı boyunca seksiyon başkanlığı, dekan yardımcılığı, fakülte kurulu ve fakülte yönetim kurulu üyelikleri, enstitü müdürlüğü ve dekanlık görevlerinde bulundu.

Ulusal ve uluslararası prestijli dergilerde bir nice makalesi yayımlandı. Dokuz Canlı çokça derinti ve kongrede hatip adına düz aldı. Ulusal ve uluslararası ilmî kuruluşlara üyelikleri bulunan Prof. Dr. Turhan Kaçar’ın tıpkı zamanda Roma ve Bizans tarihi üstüne yayımlanmış kitapları bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığının 15.09.2022 tarihli 2022/480 mahdut kararı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine rektör olarak atandı. Prof. Dr. Turhan Kaçar, evli ve 2 yavru babasıdır

Share: