Muğla bilgelik… Avrupa Hareketlilik Haftası Menteşe’de Tıpkı Paradigma Etkinlikle Kutlanacak

Seçkin yıl parçalanmamış dünyada 16-22 Ilkgüz arasında gerçekleştirilen Avrupa Elektrik Haftası, Menteşe’da çiftteker turu, raks gösterileri, araçsız işe gelme gibi benzeri paradigma etkinlikle kutlanacak.

Reze Belediyesi aracılığıyla hafta kapsamında düzenlenecek etkinlikler, 16 Ilkgüz cuma günü Yüce Fuat Farklı Spor Kompleksi’nde saat 18.00’deki birimler arası futbol turnuvası ile başlayacak. 17 Eylül cumartesi haset saat 18.00’da Menteşe Belediyesi ve Narlı Kahvesi güzergahında düzenlenecek bisiklet turuyla devam edecek etkinlikler, 18 Ilkgüz ahzüita günü saat 18.00’üstelik kışla parkındaki pilates etkinliği ile devam edecek. 19 Eylül pazartesi haset saat 18.00’de yine kışla parkındaki yoga etkinliği ile bitmeme edecek haftanın kutlama programı, kışla parkında 20 Eylül salı saat 18.00’üstelik zumba etkinliği, gene kışla parkında 21 Ilkgüz çarşamba saat 15.00’deki belirgin raks etkinliği sonrasında 22 Eylül perşembe haset araç olmaksızın işe vürut uygulaması ile sona erecek.

Avrupa Cümbüş Haftası’nda vatandaşları ve uray personelini özel araçları hesabına, alternatif muvasala ara bulucu olan derrace kullanmaya ve etken tıpkısı hayat teşvik için farklı etkinlikler düzenlediklerini tamlayan Menteşe Belediye Reisi Bahattin Sim, “Menteşemiz sahip olduğu bisiklet yolları ile emin velespit kullanımına son kademe akla yatkın. Tığ üstelik hafta kapsamında anahtar trafiğinin azalması, sürdürülebilir hareketin, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve farkındalığın oluşturulması namına, içerisinde dans etkinliklerinin de bulunduğu ayrımsız tebrik kartı programı düzenledik. Etkinliklerimize kül halkımız davetlidir” dedi.

Share: