Ömer Onan: “Çokça iyice bir zaman olacağına inanıyorum”

Türkiye Basket Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, fikstür çekiminin peşi sıra konuştu. Çok adamakıllı aynı mevsim olacağına inandığını belirten Onan, A Milli Takım’ın üstelik Avrupa Şampiyonası öncesinde kendilerini umutlandırdığını anlatım etti.

Türkiye Basket Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, 2022-2023 sezonu fikstür çekiminin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 30 Ağustos Yengi Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Onan, “Ilkin Gazi Mustafa Eksiksizlik Vakur ve zırh arkadaşlarının ruhu şatır olsun. Bize çok evire çevire bir talih bıraktılar ve tığ dahi ona topluluk çıkmaya bitmeme edeceğiz. Bugün burada pakt temsilcilerimizle, bakir mevsim öncesi neler hissedildiğine dair en güzelce günlerden birisini yaşadık. Birbirinden kızıl 16 takımımız var. Çok güzel ayrımsız zaman olacağına inanıyorum. Konyaspor ve Manisa BŞB’ye başarılar diliyoruz. Süper Küme ailesine bakir katılan 2 üye. Pandemiyle tafsilatlı süre boğuştuk ve seyircilerin salona gelemediği süreci yaşadık. Ben inanıyorum ki bilcümle basketbolseverler salonları dolduracaktır” dedi.

“Milli takımımız bizi umutlandırdı”

Avrupa Şampiyonası için Gürcistan’a revan A Milli Basket Takımı üzere dahi Ömer Onan, “Sunturlu benzeri hazırlık devresi geçirdik. Avrupa’nın yer mebzul 2 takımı balya geldi sonrasında. Kendimizi görmemiz açısından bu de önemliydi. Letonya maçında iyi mücadele edemedik amma 20 kopya ferasetsiz düştüğümüz, NBA MVP’sinin oynadığı aynı bando olan Sırbistan karşısında kardeşlerimiz bu mücadeleyi veriyorsa, bu bizi umutlandırdı. Hakemlerin ölçüm hakları farklı olsaydı, uğun galibiyeti konuşuyorduk. Hocamız dahi Avrupa şampiyonası ve acun kupası elemelerini ayrı tuttu. İyi tıpkı bidayet alırsak, bu özgüveni daha yukarıya taşıyabiliriz. Arkadaşlarımızı zaman Gürcistan’a arızi ettik. Hep Türkiye önceki maçtan itibaren onlarla gelişigüzel olacaktır. NBA’bile birlikte oynasanız, Euroleague’dahi de oynasanız, tıpkısı oyuncu için ülkesinin bayrağını taşımaktan elan nazik çalım yoktur. Onlar birlikte bu ülkenin gururu olacaktır” diye niteleyerek konuştu. Ömer Onan sonuç olarak Basketbol Süper Ligi’nin anatomi sponsorluğu üstüne ise “İsim sponsorluğu az daha bitti diyebiliriz. Akıbet 1-2 detay kaldı, kısa süre zarfında bunu açıklayacağız” diye sözlerini tamamladı. – İSTANBUL

Share: