Operatör ve polisin alem hassasiyeti

Cerrah ve polisin alem hassasiyeti

Enkaz arasındaki Türk bayrağı, yıkım makası ile çıkartıldı

Aşağıda bekleyen polis güçleri, katabolizma makasından aldığı bayrağı katlayıp sıyanet altına aldı

ELAZIĞ – Elazığ’de yıkımı süren aheste hasarlı binadaki Türk bayrağı, operatör tarafından yadımlama makası ile binadan indirildi. Aşağıda muntazır polis güçleri ise bayrağı alıp katlayarak kayırma altına aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra Elazığ’da 55 yapı için acil yadımlama kararı verilirken 4 bin 636 yapı ise ciddi hasarlı yerine tespit edildi. Kent genelinde bu benzer seçkin geçen çağ artarken benzeri yandan bile katabolizma çalışmaları sürüyor. Darülfünun Mahallesi’nde kazmaç makası ile yıkım yapan operatör İsa Beklen, Türk bayrağını ayırt etti. Bayrağı enkazın içerisinden çalma ile tutun Beklen süfli indirdi. Aşağıda kâin polis güçleri ise bayrağı makasın ağzından alarak katlayıp müdafaa altına aldı. O anlar görenleri duygulandırdı.

O anları anlatan operatör İsa Beklen, “Türk bayrağını görünce dayanamadık. Polis arkadaşların de sebebiyle alıp getirdik. Sancak burada, yıkayıp tekrardan asacağız. Sembol ayrıntılı olduğu ve yırtılacağını düşündüğümüz amacıyla daha bozulmamış ve dikkatli bire bir şekilde aldık. Türk bayrağı ve Kur’an-ı Cömert gördüğümüz antlaşma gidip alıyoruz” dedi.

Share: