Putin’in sağlıklı kolu Peskov’un askere çağrılan oğlundan curcunalı getiren cevap: Ego Bay Peskov’um, bu konuyu apayrı yollarla çözeceğim

Gücük Ay ayından bu yana “hususi işler” adı altında Ukrayna topraklarını nehiy fail Rusya, aylardır sahada net benzeri başarı elde edebilmiş değil. Sonuç günlerde Ukrayna ordusunun cephede art arda birkaç bölgede yeniden hakimiyet kurduğu haberlerinin gelmesinin peşi sıra savaşta kullanılmamış benzeri gelişme yaşandı.

Acımasız reis Putin kısmi seferberlik car ettiğini duyurdu. 300 bin kişinin askere alınacağını duyuran Putin, “Günindi, ülkemizi namevcut etmeye çalışıyor. Batı, Rusya-Ukrayna barışını istemiyor. Eskiden SSCB’yi böldüler, demincek ara Rusya’ya geldi. Hedefimizi Donbas’ı özgürleştirmek. Toprak bütünlüğümüzü müzaheret etmek için rastgele cins silahı kullanırız. Batı’ya söylüyorum, cevap verecek çokça sayıda silahımız var. Bu kurusıkı değil” dedi.

ORTALIĞI KARIŞTIRAN TELEFON

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov birlikte konuya ilişik, “Heybet Başkanı Vladimir Putin, özel askeri harekat sırasında koşulların şüphesiz değiştiğini konuşmasında anlattı. Çap Başkanı, özellikle şu anda NATO’nun ve bire bir seri düşman ülkenin askeri potansiyeliyle fiilen yüz yüze olduğumuzu söyledi” dedi.

“BEN MÖSYÖ PESKOV’UM”

Mavera yandan ülkede insanlar savaşa alın sokaklara döküldü. Onlarca kayırıcı de ülkeden andırmak üzere havaalanlarına ve sınırlara atak etti. İki Moskof gazeteci ise askeri çıkışlı kabilinden canlı yayında Putin sözcüsü Peskov’un seferberliğe gitmesi müstelzim oğlunu arayıp askere çağırdı. O anlar kayda alınırken Peskov’un oğlu ise kendisinin ”Bay Peskov” olduğunu ve bu konuyu bambaşka yollarla çözeceğini iletiyor. söz konusu diyalog izleyenlere pes dedirtti.Share: