Rahmetli Ilbay Recep Yazıcıoğlu Aydın’daki kabri başında anıldı

Bozuk valilerden Recep Yazıcıoğlu anısına ölümünün 19’uncu sene dönümünde Entelektüel’ın Söke ilçesindeki kabri başında yâd töreni düzenlendi.

Görev anlayışı ve vatandaşla yunak ilişkisi zımnında görev yaptığı dönemde “Süper Vali” ve “Efsane Vali” adına adlandırılan rahmetli Yazıcıoğlu için Söke Modern Mezarlığındaki kabri başında benzeri araya gelen ailesi ve sevenleri, mezarına karanfil bıraktı, yakarış etti.

Törende Ilçebay Beklenti Hüseyin Güney, Yazıcıoğlu’nun uygulamaları ve fikirleriyle ilham kaynağı ayrımsız vali olduğunu, birçok idarecinin ondan etkilendiğini belirterek, “Devletimizi ve milletimizi yüceltmek üzere elimizden gelen hep gayreti ortaya koyuyoruz. Ancak bunlar herhangi bir zaman sayın valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun yapmış olduğu neticeleri vermiyor. Ne büyüklüğünde cesamet adamıysa o büyüklüğünde milletin valisiydi. Kimsenin yapmaya cesurluk edemediklerini yapabilen, söyleyebilen müstesna bire bir şahsiyetti.” dedi.

Ilbay Recep Yazıcıoğlu’nun kardeşi Leyla İleri üstelik yaptığı açıklamada ağabeyinin 55 yıllık ömrüne gelişigüzel kula felek olamayacak kadar ağırbaşlı tıpkısı hizmet sığdırdığını, ölümünün üzerinden 19 sene geçmesine rağmen halen aranıp sorulduğunu anlatım etti.

İleri, “sıkça mezarına gelirim. Bire Bir karanfil, bire bir küçük aşama, ayrımsız mektup… uğrayan biri mutlaka bırakmış evet. Arada Sırada geldiğimde ziyaretçilerle karşılaşırım. Bu dahi hele bizi çokça mutlu ediyor. Çalışan insanların unutulmadığını temizlemek insana varlık veriyor. Emreylemek ki vazifesini birlik anlamıyla yapmış.” diye konuştu.

Törene Adnan Menderes Üniversitesi Akademisyen Prof. Dr. Fatma Neval Taze, Söke Fehime Faik Kocagöz Cesamet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasibe Özgeçen Dinçel üstelik katıldı.

Tokat, Aydın, Erzincan ve Denizli’birlikte vilayet eden Recep Yazıcıoğlu, 2 Ilkgüz 2003’te Ankara’birlikte geçirdiği trafik kazasında yaralanmış, kaldırıldığı hastanede 8 Ilkgüz’da yaşamını yitirmişti. Yazıcıoğlu’nun cenazesi, Söke’üstelik 11 Eylül 2003’te toprağa verilmişti.Share: