Reisicumhur kararları Resmi Gazete’de

Ankara, Antalya ve Yalova’birlikte kâh turizm bölgesi ve merkezlerine ilişik sınırların yeniden belirlenmesi ile 4 ilde kâh taşınmazların çabuk kamulaştırılmasına ait Cumhur Reisi kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Ankara Kızılcahamam Turizm Bölgesi, Antalya Alanya İncekum Turizm Merkezi ve Yalova Armutlu Termal Turizm Merkezi’nin sınırları yeniden belirlendi.

Söz konusu karar 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu’nun 3’üncü maddesi layıkıyla verildi. Kararda, tamlanan turizm bölgesi ve merkezlerine ilgili bakir sınırların gösterildiği krokiler dahi düzlük aldı.

4 ilde çabuk kamulaştırma kararı

Bitlis’in Ahlat ilçesine tutkun Tunus Mahallesi sınırları içerisinde mevcut gâh gayrimenkul Dolgun Basamak İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca başlatılan ev projesi kapsamında ihtiyaç mahsus yapılaşmanın ivedilikle sağlanması üzere TOKİ marifetiyle tez kamulaştırılacak.

Sakarya’nın Glokom ilçesine bağlı Fevk İncilli Mahallesi’nde bulunan benzeri emlak restore edildikten sonradan “ekin evi” namına toplumsal, kültürel ve aynı muhtevalı faaliyetlerde kullanılmak amacıyla Glokom Belediye Başkanlığı eliyle, Kocaeli’nin Dilovası ilçesi Tavşancıl Mahallesi’ndeki kâh taşınmazların üstelik bölgedeki tescilli yapıların ve çevresinin ihya edilmesi amacıyla Dilovası Uray Başkanlığınca çabuk kamulaştırılması yapılacak.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Mazıköy Mahallesi’ndeki belirlenen parsel üzerindeki taşınmazın benzeri kısmı ise Anastasiapolis Antika Kenti 1. Paye Kazı Bilimsel Sit Alanı’ndaki yapı kalıntılarının ortaya çıkarılması üzere Kültür ve Turizm Bakanlığınca tez kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Bu arada Van’ın Edremit ilçesi Eski Cami ve Bakir Cami mahalleleri sınırları içerisinde meydan düz bazen alanlar Kentsel Inkılap ve Hisse Senedi Proje Alanı car edildi.

Karar doğrultusunda kentsel inkılap ve hisse senedi projesi ortamında saha alan ve harca asıl ayar üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ilgili yurt, kentsel tahavvül ve aksiyon amacına müteveccih imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Kütahya’üstelik “Iyesiz Hayvanları Dulda Birliği” kuruldu

Resmi Gazete’da yayımlanan tıpkısı başka Cumhurbaşkanı kararı ile Kütahya’de “Iyesiz Hayvanları Siper Birliği” kurulmasına izin verildi.

Söz konusu müsaade 5355 az Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 4’üncü maddesi layıkıyla verildi.

Share: