Şemdinli’de şehitlerin isimleri ana yol ve sokaklarda yaşatılacak

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 19 ana yol ve sokağa değişik tarihlerde martir olan güvenlik korucuları ile 2016’da teröristlerce öldürülen 26. Dönem Mebus Genel Seçiminde DOĞRU Parti bir numara mesafe milletvekili adayı Ahmet Budak ve bozuk Şemdinli Korucu Derneği Başkanı Mehmet Özer’in oğlu Menderes Özer’in isimleri verildi.

Şemdinli Belediye Meclisi, ilçedeki şehit güvenlik korucuları ve sivillerin isimlerinin bazı cadde ve sokaklara verilmesi kararı aldı.

Bu kapsamda şehremaneti ekipleri, değişik tarihlerde şehit olan 17 asayiş korucusu ile Budak ve Özer’in isimlerinin yazıldığı tabelaları mahallelerdeki çıkmaz ve caddelerin girişine astı.

Şehremaneti Başkanı Tahir Saklı, gazetecilere, ilçenin imarını yenileyince çıkmaz ve caddelerin isimlerini bile tahvil ihtiyacı duyduklarını söyledi.

Söz konusu yerlerde şehitlerin adını neşelendirmek istediklerini belirten Saklı, “Bulunduğumuz sokağa da 2016’birlikte terör örgütü PKK yoluyla şehit edilen merhum Ahmet Budak’ın ismini verdik. Bu vesileyle hem şehitlerimize olan borcumuzu vermek istedik hem onları adlandırmak istedik. ‘Bayrakları alem fail üstündeki kandır, arazi, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Tığ dahi bu şiarla vatanımız için canlarını verenleri unutmamak üzere hakeza benzeri say yaptık.” diye konuştu.

Share: