Tepebaşı Belediyesi’nin Işlek Diş Kliniği, 641 Depremzedeye Bakım Verdi

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin öncülüğünde deprem bölgesine gönderilen Mobil Diş Kliniği uzlaştırıcı, depremzede vatandaşlara bakım vermeye devam ediyor. Bu kapsamda haddinden fazla sayıda depremzede vatandaşın diş muayenesini şahsen yapıp Eskişehir’e dönen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Deprem bölgesinde diş sağlığı gereksinimlerinin karşılanması çok önemliydi. Vatandaşlarımıza böyle sunturlu çalışma ile arkalama eli uzattığımız için mutluyuz” dedi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Gücük Ay depremlerinin ardından bölgeye müzaheret eli uzatmaya bitmeme ediyor.

Son adına Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Türk Dişhekimleri Birliği, Eskişehir Diş Hekimleri Odası ve Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) aksiyon birliğinde hazırlanan Cıvıl Cıvıl Diş Kliniği ara bulucu, diş tedavisi için lüzumlu olan ekipmanlar ile alay malay Hatay’ın Samandağ ilçesine gönderildi. Bire Bir zamanda bire bir diş hekimi olan  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç de kurgu ile birlikte Hatay’a gitti. Çap Hastanesi bahçesine konumlandırılan Mobilize Diş Kliniği’nde depremzede vatandaşları muayene fail Komutan Ataç, Hataylılar’a Eskişehirliler’in görelik ve selamlarını iletti.

“VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA ALMAK ÇOKÇA ÖNEMLİ”

Komutan Ataç, hayata geçirdikleri Dinamik Diş Kliniği ile ilgili şunları söyledi:

“Dokunaklı bir düzentileme ile otobüsümüzü diş kliniği haline getirdik ve aracımız ile Samandağ’de bakım vermeye başladık. Ayrımsız diş hekimi kendisine, kavşak ve diş sağlığı konusunun önemini çok ferah biliyorum. Depremzedelerimizin bu konudaki ihtiyaçlarının karşılanması adına hizmet verilmesi çokça kızıl. Hem çocuklarımız hem üstelik yetişkinlerimiz için bakım sunan Cümbüşlü Diş Kliniğimizde emeği sabık herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Aracımızda sağlanan muayene ve otama hizmetine ağır sıklet tıpkısı murat var. İnsanlarımızın birikmiş sıkıntıları var, kliniğimiz ile talepleri karşılamaya himmet ediyoruz, 4 Mart’ta hizmete başlayarak 641 depremzede vatandaşımızın muayene ve tedavisini ücretsiz gerçekleştirdik. İnsanlarımızın ihtiyaçları karşılanana büyüklüğünde otobüsümüz bakım vermeye bitmeme edecek. Bu projeye ulama sağlayıcı kuruluşlara ve buraya gelerek vatandaşlarımıza bindi olacak Türkiye’nin temas yerinden diş hekimlerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sübvanse etmek haddinden fazla mefret. İnsanlarımız daha mutlu olsun diye çalışmaya bitmeme edeceğiz.”

Başbuğ Ataç, Hareketli Diş Kliniği’nin gerekseme mahsus bölgelerde bakım vermeyi sürdüreceğini belirtti.

Share: