Zinde yer üzere İstanbul’dan yola çıkan derrace takımı Konya’ya ulaştı

Kasaba Kuruluşları El Birliği Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Bilimi Teavün ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Mıhlı Çevre İçin Çiftteker Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık bina etmek için kısaca 650 kilometrelik yolculukları sırasında kasaba temizliği dahi özne 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın arkası sıra akıbet durakları Konya’üstelik Sadrettin Konevi ve Gün-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni görüşme etti.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın nezdinde olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu çeşit etkinliklerin ayrıksı platformlarda de yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini nâkil Coşar, “Geçen hafta sonu kıyı temizliği, bu hafta derrace turu gibi etkinliklerle toplumu çevre konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı devam ettirmeye çalışacağız.” diyerek konuştu.

Derrace sporcusu Nurullah Bulat üstelik kendilerine mütenevvi imkanlar sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın heybetli tıpkı derrace şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’da tümce Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın üstüne gökçe tıpkı boya sürmekle çiftteker yolu olmuyor. Bisiklete kural dışı yolların olduğunu burada gördük. Dilek rahatlığıyla ayaklık çevirdik.” ifadesini kullandı.Share: