28 almanak faili vuzuhsuz cinayet özel grup sayesinde aydınlatıldı! FETÖ’cü polisin olayı örtbas ettiği ortaya daha çok

Konya’dahi 1994 yılında minval Murat ilçesi Alpaslan Mahallesi’nde yersiz bir arazide Mehmet Büyük Atıcı’nın cesedi bulundu ve yapılan icraat sonrasında olayın fail ya birlikte failleri tespit edilemedi. Hele sonuç yıllarda yaptığı çalışmalarla liyakatli operasyonlara imza atan Konya Inanma Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü’ne vabeste Cinayet Çağ Amirliği, kurulan özel ekiple 1994 yılında öldürülen Mehmet Yüksek Atıcı ile öldürüldüğü dönemde tıpkısı mahallede durma fail cinayet zanlısı Ahmet E.’yi takibe aldı.

FETÖ’DEN İHRAÇ EDİLEN POLİS CİNAYETİ GİZLEMİŞ

Cinayet zanlısının amcasının oğlu olduğu öğrenilen, 2018 yılında FETÖ’den ihraç polis güçleri memuru Mustafa E. ile sık sık görüşmeler yaptığı anlaşıldı. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren Kıya Çağ Amirliğine vabeste özel takım, görüşmelerde kuşkulu Ahmet E.’nin ocumak ve ürkü içerisinde yıllar önce işlediği cinayetle ilişkin itiraflarda bulunduğu, FETÖ’den ihraç Mustafa E.’nin kendisine korkmaması gerektiği ve olayın üzerinden yıllar geçmesi sebebiyle yakalanmasının daha çok cins olmadığı şeklinde telkinde bulunduğu tayin edildi. Ekiplerce olayın şüphelisi Ahmet E. (53) yakalanarak gözaltına alındı.

CESEDİ ATTIĞI YERİ GÖSTERDİ

Kıya Kesim ekiplerinin kıya zanlısıyla yaptığı görüşmede, 1994 yılı Ağustos ayında tün saatlerinde mutlak evlerinin bahçesine giren şahısla tartıştıklarını, 1997 yılında ahiret yolculuğu eden babası ile alay malay şahsı darp ettiklerini ve sonrasında 3 tekerlekli motosiklete şahsı bindirip gereksiz aynı araziye attıklarını itiraf etti. Kıya zanlısı olan Ahmet E.’ye Cinayet Kürsü Amirliği görevlileri, Konya Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Kıya Suçu Soruşturma Savcısı ve avukatların katılımıyla şahsı öldürdüğü ve cesedini attığı yerde saha gösterme işlemi yaptırıldı.

28 YIL SONRALARI ÇÖZÜLDÜ

Cinayet zanlısı emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra adliyeye irsal edildi. FETÖ Silahlı Terör Örgütüne uzuv olmak suçundan polislikten ihraç olan Mustafa E.’ye ise “Suçu Bildirmeme” (TCK 278 Maddesince) kaba sıfatıyla adli muamele yapıldı.Share: