Adana haberi… Adana Demirspor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarına bitmeme etti

Spor Kaba Et Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşacak Adana ekibi maç hazırlıklarını sürdürüyor.

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, semavi-lacivertlilerin antrenmanından önceki matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Montella, güzeşte hafta 1-1 berabere kaldıkları Gaziantep FK maçında umumi namına takımın isteğinden ve oynama tarzından memnun olduklarını belirterek, yemeden içmeden yengi alamadıkları amacıyla kalbi kırık olduğunu söyledi.

Gelecek haftaki Kasımpaşa maçının yetişkin olduğunu belirterek, “O yüzden konsantreyiz, hazırlanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası

Ziraat Türkiye Kupası’nda 3. eleme turunda Adıyaman FK ile 18 Ekim’da oynayacakları maçın hatırlatılması üzerine Montella, hedeflerinin seçme zaman maçları ahzetmek olduğunu belirtti.

Montella, “Kupada bile benzeri şekilde. Kupada adalet fail ama oynamayan futbolcularımızı heyecanlandırmak, onlara zaman vermek hedefimiz.” diye konuştu.

VAR üzerine görüşleri sorulan Montella, “VAR’de zaman zaman pozisyonlar çok kemiksiz olmasına rağmen değişik değerlendirilebiliyor. O yüzden arada sırada sizin aleyhinize arada sırada üstelik rakibin aleyhine kararlar çıkabiliyor. Bu nedenle kimi zaman bahtiyar etse birlikte arada sırada çok gerebiliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Samet Akaydın: “Kasımpaşa maçıyla tıpkı sorti hissetmek istiyoruz”

savunucu Samet Akaydın, sonuç iki haftada sahada oynadıkları baziçe ile skorun birbirini tutmadığını rapor etti.

Her iki maçta üstelik bando olarak gayet ferah oynadıklarını düşündüğünü anlatan Akaydın, şöyle dedi:

“Gâh şansızlıklar oldu, gol bölgesinde bazı sıkıntılar oldu, atamadık. Beraberlikler çıktı bizi sevindirmiyor. Zirveye alıştık diyebilirim, zirveye kundaklamak istiyoruz. Çokça çalışıyoruz. Bando kendisine çokça istiyoruz. Bu haftaki Kasımpaşa maçıyla aynı huruç çakmak istiyoruz. O maçı kazandıktan sonra inşallah zirveden kopmayacağız diyerek düşünüyorum.”

Akaydın, disiplinli bir takım olduklarını, mebzul birlikte çalıştıklarını, temas ant galibiyet için deplasmana gittiklerini belirtti.

Share: