AKŞENER REY VERİRKEN HERKESİ YER İNCE CEVAHIRCI TERAZİSİNDE TARTIN

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, Siyasetçinin görevi; seçmeninin derdini tasasını dinleyip, çözüm sezmek, çözümler üzerinden bile rakiplik etmektedir. Imdi sizi ‘şuculu buculu’ üzerinden antagonist etmeye çalışanlara, ‘Hadi oradan’ diyeceksiniz. Fikir verirken, ben dahil herkesi sunu mufassal kuyumcu terazisinde tartacaksınız dedi.

İYİ Tümen Umumi Başkanı Akşener, ziyaretler amacıyla Nevşehir’e geldi. Kozaklı ilçesinde ensafı ülfet eden Akşener, Bizler sizin dertlerinizi ağzınızdan dinliyor, kamuoyuna servet ediyor ve iktidarda bulunan muhteremlere ‘Burada hakeza benzeri veca var, bağırsak kardeşim’ diyoruz. Bunun karşılığında bana, ‘Meral Akşener Nevşehir’da PKK’lı ama Batman’a ve Urfa’ya gittiğimde bile faili meçhulcü’ diyorlar. Bu ahmaklara diyorum kim azimli olun kardeşim. Faili meçhulcüysem, girmek ki çok sert mücadele etmişim, ya yoldaş PKK’lıysam bittabi faili meçhulcü oluyorum Seçkin ikisini de aynı ahmaklar söylüyor. Bakın bu kardeşinizi kendi sesinden dinlediniz. Buradaki kardeşimizin derdinin çözülmesi gerekirken, sıfır meselelerle sizi çalışır edenleri elinizin tersiyle iteceksiniz dedi.

‘BÜTÜN SİYASİLERİN VELİNİMETİ OLMALISINIZ’

Siyasetçinin, vatandaşın yanı sıra olması gerektiğini tamlayan Akşener, Siyasetçinin görevi; seçmeninin derdini tasasını dinleyip, çözüm fora etmek, analizör üzerinden üstelik rekabet etmektedir. Bundan Sonra sizi ‘şuculu buculu’ üzerinden düşman etmeye çalışanlara, ‘Hadi oradan’ diyeceksiniz. Düşünce verirken, ben dahil herkesi yer ince kuyumcu terazisinde tartacaksınız. Muhteremler anlayacak ki akarsu görülünce teyemmüm bozulurmuş. Ana burada vekil amade ola geçermiş. Elbette esnaf kardeşimin müşterisi velinimetse siz bile müntehip ve millet adına hep siyasilerin velinimeti olmalısınız. Yapmaya çalıştığımız hisse senedi, budur. Yapmaya çalıştığımız hareket, sizin sesinizi duyurmaktır diye niteleyerek konuştu.

Nevşehir’birlikte olduğu için bahtiyar olduğunu kaydeden Akşener, Bu sıcakta burada olmanız benim üzere tıpkısı günah, bu tıpkısı kul hakkı. Hakkınızı helal edin. Tanrı, arkadaşlarımı sizlerin karşısında mahcup etmesin. Tanrı, bizi dolma söyleyenlerden eylemesin. Verdiği sözden cayanlardan, sizi unutanlardan eylemesin. Bire Bir arkadaşımız ‘Kaynamıyor kazan kurtar bizi ana’ yazmış. Alay Malay bu ülkeyi kurtaracağız dedi.Share: