Alkım Tepeleri değişik gözyaşı gruplarından doğaseverleri ağırlıyor

Türkiye’nin sunu doğusunda meydan alan Gökkuşağı Tepeleri, ayrımlı yaş gruplarından doğaseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Iğdır’ın Tuzluca ilçesindeki Alkım Tepeleri, bölgenin yer flaş natür turizmi alanlarından biri adına rabıt çekiyor.

Dünyada kıymetli görülen yerey yapıları bakımından solgun, kahverengi, beyaz zehir ve gri renkleri tıpkısı arada barındıran tepeler, sonbaharın gelmesiyle birbirinden domuzuna renklere büründü.

Genellikle fotoğraf meraklıları, doğaseverler ve huy sporcuları eliyle görüşme edilen tepeler, renklerinin sunma evire çevire tonlarını ise bu mevsimde sunuyor.

Alkım Tepeleri’ni gezmeye mevrut huy sporcularından Yüce Öztürk, AA muhabirine, tepelerin ününü duyduklarını ve kol adına gezmeye geldiklerini söyledi.

Geziden zevk aldığını ve arkadaşlarına bile bu tepeleri gezmeleri üzere tavsiyede bulunacağını anlatan Öztürk, “Ağrı Dağı ve Tekelti Dağı ile adlı olan Iğdır’ın Alkım Tepeleri de gündemde, zira şu sıralar renkler çok ayn müşteri ve sargı alımlı.” dedi.

“Dilediğiniz müşkülat derecesine bakarak doğa yürüyüşü yapabilirsiniz”

Arkadaşlarıyla gelişigüzel hem tabiat yürüyüşü yapıp hem dahi güzelce fotoğraflar çektiklerini belirten Öztürk, şunları kaydetti:

“Yediden yetmişe dizge burada canlılık yapabilir, herkesin burayı gelip görmesini tavsiye mektubu ederim. Tepelerde hem güzelce fotoğraflar çekebilirsiniz hem birlikte dilediğiniz müşkül derecesine göre huy yürüyüşü yapabilirsiniz. Bu özelliğiyle doğa sporcularının ilgisini çekiyor.”

Tepeleri gezen ziyaretçilerden 7 yaşındaki Yekda Alp ise Alkım Tepeleri’ni haddinden fazla zül ettiğini ve zaman ailesiyle tepelerdeki yürüyüşe katıldığını, el olmasına karşın tepelerde düzenli mesafelik geçirdiğini anlattı.

Share: