Arnavutköy’de 30 mektepli, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Arnavutköy’de zehirlenme şüphesiyle hastanelere kaldırılan öğrenci sayısı 50’ye yükseldi

Arnavutköy’de ortaokul öğrencileri yerel malı haftası nedeniyle yedikleri yemekten rahatsızlanınca zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

İSTANBUL – Arnavutköy’de evcil malı haftası nedeniyle ortaokul öğrencilerinin evlerinden getirerek yediği yemeklerden 50’ye yakın öğrenci, us ağrısı ve işkembe bulantısı şikayetinde bulununca zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Tedavisi devam fail öğrencilerin afiyet durumlarının ferah olduğu öğrenildi.

Olay, zaman saat 13.30 sıralarında Firdevs Lütfi Orgun Ortaokulu’nda yaşandı. Domestik Malı Hastası nedeni ile öğrencilerin evlerinden getirdiği yemekler öğlen saatlerinde planlı izlence ile öğrencilere izzetüikram edildi. Öğrenciler yedikleri yemeklerden güdük süre sonradan mide bulantısı ve hatır ağrısı şikayetleri ile öğretmenlerine gitti. Haddinden Fazla sayıda öğrencinin bir problemi yaşadığını ayırt eden öğretmenleri zehirlenme şüphesiyle sağlık ekiplerine bilim verdi. İhbar konusunda okula çok sayıda ambulans sevk edildi. Öğrenciler ambulanslar ile Arnavutköy Kerem Hastanesi başta atılmak amacıyla ön hastanelere irsal edildi. Arnavutköy Oran Hastanesi’ne getirilen ve yöre hastanelere kaldırılan yaklaşık 50 öğrencinin tedavilerinin bitmeme ettiği keyif durumlarının dolgunca olduğu öğrenildi.

“Ego evdeydim akıl ağrısı şikayeti ile aradılar okula gittik”

Yeğeni hastaneye kaldırılan Faruk Çeviker, “Ben evdeydim kanı ağrısı şikayeti ile aradılar okula gittik çocukları hastaneye getirmişler. Doktorların söylediğine göre yoksul ve pastadan reşit zehirlenme. Evcil malı nedeni ile yapılıyor amma ara sıra yiyecekler tazeliğini koruyamayabiliyor benim ricam böyle durumların yaşanmaması. Tıpkısı dershane mektepli buradalar şuanda öğrencilerin tedavisi devam ediyor” şeklinde konuştu.

“Çoğu beyin ağrısı şikayeti ile geldi”

Okulda hoca kendisine görev eden Muhlis Sezmek “Nakil Mahallesi’nde ayrımsız ortaokulda öğrencilerimiz besin zehirlenmesi yaşadılar tığ birden ambulansa malumat verdik. Velilerimize bilgi verdik bizlerde buradayız öğrencilerimizin son durumu gayet gani şuanda. Çoğu kanı ağrısı şikayeti ile geldi şuanda dinleniyorlar” ifadelerini kullandı.

“Biz yemek yerken şapadanak karnımız ağrıdı”

Yediği yemeklerden çevre zehirlenen öğrencilerden Buyuru Süleyman Atıkören, “Biz aşındırmak yerken dangadak karnımız ağrıdı ve midemiz bulandı. Öğretmenlerimiz ambulanslara bindirdi bizi biraz fazla ballıdarı olabiliriz. Hocamızın uzlaştırıcı ile buraya geldik demincek az buçuk henüz iyiyim amma karnım hala ağrıyor” dedi.

Share: