Boluspor, Pendikspor deplasmanından 3 puanla andırmak amacıyla çalışıyor

Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, takımların milli karşılaşma arasından sonraları temel performanslarının ortaya çıkacağını belirterek, “Klasman çok etraflı. Köprünün altından çokça sular akacak. Çok gani maçlarımız olacak” dedi.

Spor Bacak 1. Klasman ekiplerinden Boluspor, ligin 4. haftasında deplasmanda oynayacakları Pendikspor müsabakasının hazırlıklarına başladı. Ustalık Yönetmen Sait Karafırtınalar yönetiminde antrenmanlarını sürdüren al-beyazlı grup, önce 3 haftada kazandığı 4 puanın üzerine Pendikspor karşısında 3 benek henüz doldurmak amacıyla çalışıyor.

“Print aynı pik gidiyoruz”

Ligin geçmiş 3 haftasında olumsuzluklarla karşılaştıklarını söyleyen Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, “1 sene süresince yaşayacağımız bilcümle olumsuzlukları bir maçın içinde yaşadık. Geride mütezayit 2 haftaya baktığımızda üstelik 2 tane kırmızı anaç, 60 zaman 10 emanet oynadık. Bana göre evvel 3 haftada bilcümle sezon yaşayacağımız şanssızlıkları bire bir arada yaşadık. İşin güzel tarafına yaklaşmak geçişsiz. Hakan’ın dayanılmaz tıpkı golü var. Rakibe verilmeyen pozisyonlar var. Girdiğimiz pozisyonlar var. Değerlendirebilseydik maçı 5-1 kazanabilirdik. Neticesinde o maça haddinden fazla aşkın takılmayacağız. Buradan bereketli şeyleri alıp önümüzdeki Pendik maçına odaklanacağız. Onlar de deplasmanda Gençlerbirliği maçını kazandılar. Bu ligin mebzul takımlarından ayrımsız tanesi. Bütün hazırlığımız o maç amacıyla. Ağırlık ayrımsız pik gidiyoruz amma oradan de puanlarla döneceğiz” şeklinde konuştu.

“Oyun anlamında benzeri sıkıntımız namevcut”

Sahada bol savaş ettiklerini ancak skor adına bulgu alamadıklarını belirten Karafırtınalar, “Baziçe anlamında aynı sıkıntımızın olduğunu düşünmüyorum. Kuvvet ve fizik anlamında, koşun mesafelerinde art seviyedeyiz. Yalnız adet anlamında bulgu alamadık. En gelişmemiş antlaşma da bunu da lehimize çevireceğiz. Loda çokça teferruatlı. Köprünün altından haddinden fazla sular akacak. Çok ongun maçlarımız olacak. arada sırada da kaybedeceğiz. Sahada mücadeleyi gelişigüzel ahit göstereceğiz. Bunun sinyallerini bu hafta verdiğimizi düşünüyorum. Taraftara birlikte 90 an destekledikleri üzere teşekkür ediyorum. Tığ dahi yeryüzü kısa zamanda onları ödüllendireceğiz. Ligde baktığımız antlaşma puanlar arka arkaya sıralanıyor. Bu hafta kazandığımızda tığ dahi evvel 3’ün ortamında düz alabiliriz. Milli takım arasından sonraları takımlar oturur. Takımların kök yüzü az buçuk elan ortaya menfaat” diye niteleyerek konuştu.

“Balde telafi edecektir”

Boluspor’un son karşılaşmasında kullandığı penaltıyı gole çeviremeyen ve girdiği açık pozisyonları değerlendiremeyen golcü topçu Balde’yle ilişik birlikte görüşlerini aktaran Karafırtınalar, “Ego de yıllarca santrfor oynadım. Onun kaçırdığından çokça daha kötülerini kaçırdım. Bunlar futbolda var. Balde da bize az buçuk geç geldi. Fizik kalitesi çokça ongun değil. Biz onu karşılaşma oynatarak fizik kalitesini geliştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta esasen oynayacak. Kesinlikle telafi edecektir. O çokça eğin dozaj tıpkısı topçu” ifadelerini kullandı. – BOLU

Share: