Dışişleri Bakan Yardımcısı Müşkül Yakınlarında Kıran, Balıkesir’de gençlerle buluştu Açıklaması

Dışişleri Bakan Yardımcısı Güç Muhik Kıyamet, ” Türkiye’nin küresel bire bir ağır sıklet yerine nitelendirilmesinin yeryüzü önemli sebebi, sahada ve masada dallı güllü benzeri şekilde yaşayış göstermesidir.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan ve Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ı makamında ziyaret eden Afet, partisinin devlet başkanlığına geçerek partililerle tıpkı araya geldi.

Daha sonradan Balıkesir Site Konseyi Cahillik Meclisi Başkanlığınca Sahn Kurultay ve Kültür Merkezi Ertuğrul Salonu’nda düzenlenen “Model Talih Türkiye” temalı “Kamu Diplomasisi ve Türk Aut Politikası” konferansına katılan Afet, DOĞRU Öğür Balıkesir Saylav Mustafa Canbey ile aynı görüşme gerçekleştirdi.

Facia, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gerçekleştirdiği operasyonlarla Suriye’den gelen tehditleri çizi ötesine taşıdığını söyledi.

Türkiye’nin vakit kaybetmeden Suriye’de değil Irak, Libya ve Maşrık Akdeniz’birlikte da adımlar attığını belirten Afet, şöyle konuştu:

“Dünyanın merkezi yerine nitelendirilen benzeri coğrafyada yaşıyoruz, Gün Doğusu Akdeniz, bu coğrafyanın merkezinde arsıulusal teorisyenlerce dünyanın kalbi yerine nitelendiriliyor. ‘Doğu Akdeniz’e bilge olan, dünyaya dahi bilgili olur’ buyurmak yanlış olanaksız. Diri ayrımsız mutluluk olabilmek amacıyla hem sahada hem bile masada huzur göstereceksiniz. Türkiye’nin küresel benzeri vahim namına nitelendirilmesinin yer eke sebebi, sahada ve masada diri bir şekilde hayat göstermesidir. Sahada ve masada gösterdiğimiz etkili varlıkla Şark Akdeniz’üstelik dengeleri muhavvil Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC oldu. Benzeri molekül Libya’de, Suriye’bile, Rusya ve Ukrayna savaşı için üstelik uygulanan.”

“Türkiye çıktı dünyanın merkezinde”

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmaya başlamasının müstacelen arkası sıra savaşın durdurulması amacıyla genişlik samimi gayreti gösteren ülkenin Türkiye, en kıvrak liderliği gösteren liderin bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Afet, şunları kaydetti:

“Şu anda bilcümle acun bu savaşın durdurulması amacıyla hep ümidini Türkiye’ye yönlendirmiş durumda. Bu savaşı çözerse Türkiye çözer, bu savaşı durdurursa Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan durdurur inancına sahipler. Bunu üstelik yine sahada ve masada gösterdiğimiz zihayat, istekle, ilkeli ve kararlı aut politika anlayışıyla başardık. Türkiye daha çok dünyanın merkezinde Türkiye Cumhuriyeti’nin, dünyanın ekseninde Türkiye’nin meydan aldığı iddiasını, bu iddianın katışıksız bir mevki iddiası olmaktan mavera bilcümle insanlığın gerekseme duyduğu daha adil tıpkısı acun hedefine yayılmak amacıyla genişlik geçerli yöntem olduğuna mümin bire bir hikayenin aktörüdür. Türkiye artık bugün küresel aynı bunaltıcı adına resmediliyor. Bunu da tığ söylemiyoruz, sonuç dönemde kip çokça ülkenin liderinden duyduk.”

Facia, Türkiye’nin sahada ve masada hem oyun kurmaya hem kendisine ve insanlığa karşı kurulan oyunları bozmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Programa, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, DÜRÜST Fırka Balıkesir milletvekilleri Adaletli Çelik, Belgin Uygur, Pakize Mutlu Aydemir, Ağır Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmayan, ilçe uray başkanları ve çoluk çocuk bile katıldı.

Share: