Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Meşgul Amma Cüzdanlar Abes, Cüzdanlar

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “ESIR ve Avrupa’da raflar yersiz. Biz üstelik raflar kırcı” sözlerine yanıt verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar meşbu ama cüzdanlar gereksiz, cüzdanlar. Hava gücü olmadıktan sonra raflar dolu olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, ‘Peynir alamıyorum’ diye önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, esbak partisinin Kütahya ve Yalova memleket kongrelerinde konuştu. Yeniden Zenginlik Partisi’nden bugün yapılan açıklamaya göre Erbakan, YANLIŞSIZ Öğür iktidarının iktisat politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK YURTTAŞ İÇİN PEYNİR, SÜT, KÂR SEBZE ÖTEDE OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar meşgul amma cüzdanlar yersiz, cüzdanlar. Hava gücü olmadıktan sonra raflar dolu olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, balaban şehirlerin ortasında; Kayseri’bile, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diye niteleyerek önümüzü kesiyor. Tıpkısı eksantrik yurttaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Hitit filhakika unuttuk. Imdi tavuk da baş döndürücü arkaç geldi’ diyor. Daha Çok yurttaş amacıyla peynir, süt, sonuç göveri taşkin oldu. Vatandaş; domatesi, biberi alırken da hesap yapıyor. Raflar mahmul olsa hangi olacak? İktidarın beslediği repo, beş parça ayrıcalıklı holding, israf ve sonuç namına Düzem Korumalı Yatırım canavarları yüzünden milletin düştüğü genişlik bu. Almanak 550 milyar teklik bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene servet kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. YAPILIŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu yeniden kavisli yerde arıyor. 20 yıllık iktidarları boyunca, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında tek akıbet alamadan bekletilmesinden herhalde öğüt alınmamış olacak kim bibi hal ahali kapılarında aranıyor. Türkiye, tıpkısı yanlıştan eksantrik bire bir yanlışa kapılmak mecburiyetinde mi? Tığ hangi diyoruz? Elkızı, bu yıl 25. bünye sene dönümünü kutladığımız D-8’i ihya edelim. D-8, rahmetli Erbakan Hoca’mız eliyle yıpranmamış ayrımsız dünyanın, adil benzeri dünyanın kurulması üzere atılmış konkre ve resmi benzeri adımdı. Dünyanın kanıtlanmış yer yağı rezervlerinin yüzdelik 12’sine, gaz rezervlerinin yüzdelik 22’sine sahip, dünya bahir ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği deniz ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet eliyle maatteessüf yeterince değerlendirilemedi. Eğer bulunan erk eliyle D-8’e gereken önem bırakılmış olsaydı, zaman ne Türkiye hangi dahi İslam alemi bu halde olurdu. Şayet bu potansiyel değerlendirilseydi Türkiye, zaman swap anlaşmalarının ve yıllık yüzde 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. MEMLUK Başkanı Biden ile 20 dakikalık tıpkı birlikte müzakere için kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, sözde müttefikimiz ÇAKER’nin Cenup Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’ne müteveccih zırh ambargosunu kaldırmasına kaba reaksiyon göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine kıymet iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen de git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. MEMLUK, Güney Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında eş kavga tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta ayrımsız kargaşa konuşlandıran ESIR, Yunanistan’ın şimal ucundan güneyine büyüklüğünde birçok tane esas konuşlandıran BENDE, demincek de Yunanistan ve Güney Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’ne ilgilendiren özel kuvvetlerle cenk senaryoları üstüne terbiye tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta bire bir çember gibi kuşatıyor. Bir taraftan de Suriye’da besleyip büyüttüğü terör örgütü PKK/PYD’ye dahi taziye ziyaretlerinde bulunup öldürülmüş teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın KUL Başkanı Biden hem başı yerde hem diri; Amerika’daki BM Umumi Kurulu’na giden Sayın Erdoğan ile ziyaret tenezzülünde bulunmuyor. Kamu bunlara bedel nüfuz ne yapıyor? Sonsuz seri kınıyor. Onu ben de yapıyorum doğrusu. Kınamakla olur mu? Hükümet yerine, kudret namına sizin kadem atmanız geçişsiz, hamle. Hangi adım atacak? Sen bile git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a karşı müzaheret etmek amacıyla kurulmuş Malatya Kürecik Sevkitabii Üssü’nü kapat.”

Share: