Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerine Zirai Alet Ekipman Parkı kurulacak

Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde, depremlerden etkilenen çiftçilerin ihtiyaç duydukları tarımsal ekipmanları hazırlık edebilmeleri amacıyla Zirai Cihaz Ekipman Parkı kurulacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Nurdağı ve İslahiye’de çiftçilerin depresyon altında küsurat özellikle traktör doğmak amacıyla istihsal fora etmek için kullandıkları aletlerin baştan sağlanması amacıyla GAP Mıntıka Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile işbirliğine gidildi.

Bu kapsamda, iki ilçedeki 500 çiftçiye sulama üzerine da bindi verilecek.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yüzyılın felaketinin açtığı elem ve sıkıntıların, asrın dayanışmasıyla çözüleceğini belirtti.

Deprem bölgesinde traktörler başta başlamak üzere takım biçmede vacip olan araçların kriz altında kaldığını kaydeden Delimsirek, “GAP’a proje verdik. Proje hızlıca onaylandı. İslahiye ve Nurdağı’nda ‘Tarım Cihaz Takım Parkı’ kuruyoruz. Dikici depresyon altında aracı, aygıt ve edevatı kaldıysa ati ücretsiz şekilde bu imkandan yararlanacak. Proje üzere kestirmece 54 milyon lira üs ayrıldı. Çiftçimizin yarasına tılsım olacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: