Hatay’dan Başlayan Transanatolıa Yarışı İkinci Gününde

EXPO Antakya alanında 20 Ağustos günü başlayan ve dünyanın en güçlü rally raid yarışlarından biri olan TransAnatolia ikinci gününe girdi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu (TOSFED) ile Türkiye Turizm Lansman ve Ihya Ajansı’nın (TGA) destekleriyle planlı TransAnatolia’nın seramonik startı, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar ve TransAnatolia Sportif Direktörü Orhan Çelen aracılığıyla verildi. Yarışmaya; motosiklet, quad, SSV, otomobil ve kamyon kategorilerinde 56 rally ve 28 raid almak için toplanmış 84 yarış ara bulucu ve 115 müsabık katılıyor.

Hatay EXPO alanından sunulan start öncesi mütekellim Komutan Cenk, “TransAnatolia Rally Raid yarışı bu yıl ilklerin, enlerin ve tarihte dünyanın genişlik iri ikinci şehri olan Hatay’ımızda başladı. İlk tarımın yapıldığı, ilk buğdayın ehlileştirildiği, önceki zeytinin büzük ile buluştuğu tarihin kültürün ve medeniyetin fışkırdığı aynı site bura. 12’ncisi düzenlenen arsıulusal tıpkı organizasyona hakeza hususi bir yerde, artağan Hatay topraklarında karı sahipliği yapmaktan hava çokça mutluyuz. Sporcularımıza şimdiden kazasız belasız benzeri yarış olmasını diliyorum” dedi.

TransAnatolia Genel Koordinatörü Büyükpınar ise “TransAnatolia Rally Raid organizasyonu ile 12’nci yılımızda yerel ve yabancı katılımcılarımızla hazırladığımız eke rotada unutulmaz benzeri deneyim sunmak üzere toplandık. 84 miftah ile avantür yoğun tıpkısı yolculuğa çıktık ve tarihin tozlu sayfalarında, geçmişe gezi yapacağız” diyerek konuştu.

Hatay’dan başlayan yarışma; Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Sazak, Karaman, Aksaray, Konya ve Ankara illerinden geçilerek 27 Ağustos’ta Eskişehir’de sona erecek.Share: