Ilbay Tuncay Akkoyun: “Bizim asıl hedefimiz tabiiyet ihtimalini ortadan temizlemek”

Karaman’da 2022 yılı 3. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Yerleşmiş Toplantısı Ilbay Tuncay Akkoyun’un katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Keyif Müdürlüğü aracılığıyla, benzeri geçmiş toplantıda alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmaların değerlendirildiği sunumla başlayan toplantı, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü marifetiyle bağımlılıkla mücadele hususunda ölçülü çalışmaları konu alan sunumlar ile bitmeme etti.

“Bizim asıl hedefimiz bağımlılık ihtimalini ortadan bağışlamak”

Bağımlılıkla savaş konularının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerin amacına değinen Ilbay Tuncay Akkoyun, “Bizim anne hedefimiz bağımlılık ve devamında gelişen tabiiyet suçlarına maruz kalma ihtimalini ortadan kaldırmaktır” dedi. Akkoyun, bağımlılığı önlemek için verilen eğitimlerde amme kurumlarının ve STK’ların işbirliği içerisinde olması gerektiğini belirterek, “Bağımlılıkla biricik başına dövüşmek zordur. Bu nedenle tüm kamu kurumlarımız ve sivil cemiyet kuruluşlarımız işbirliği içerisinde olmalıdır. İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğümüz konuyla alakadar eğitimler vererek, Familya ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğümüz sahada vatandaşlarımızla bir arada bulunarak tıpkısı zamanda vatandaşlarımızdan bindi alarak bağımlılıkla savaş edilmelidir. Tabiiyet hoppadak benzeri gruba has iş olmayıp toplumun genelini ilgilendirmektedir. Sahiden toplumun tikel bire bir kesiminde ortaya sâdır bağımlılık manasız toplumun özge kesimlerini de kontra etkilemekte, toplumu tehdit etmektedir. Bu itibarla bağımlılığı sosyal bir zılgıt kendisine değerlendirmeli ve bağımlılıkla mücadele hususunda hepimiz konusunda sakıt görevleri yerine getirmeliyiz” diye niteleyerek konuştu.

Daha bilahare Ilbay Tuncay Akkoyun, bağımlılıkla uğraş hususunda spor faaliyetlerinin önemine belen yazar, spor faaliyetlerinin artırılması üzerine Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Terbiye Müdürlüğü tarafından muktezi çalışmaların yapılmasını istedi. Toplantıya, Karaman Şehremini Vekili Neslihan Akkaya, Karaman Cumhuriyet Altını Başsavcısı Uca İhsan Aksungur, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Dürüst, çalım müdürleri ile sivil cemiyet kuruluşları temsilcileri katıldı. – KARAMAN

Share: