Piknik faciasında ölü sayısı 3’e yükseldi

Şanlıurfa’üstelik piknik faciasında boğularak hayatını kaybeden cet ve kızının ardından, durumu alçak olan Mehmet Kahraman de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye bakarak olay, geçtiğimiz Pazartesi haset Bozova ilçesine merbut Çatak Mahallesi’nde meydana geldi. Atatürk Barajı Gölü kenarında piknik yaptıkları sırada, sıcak çekicilik cihetiyle bunalan Mehmet (13) ile Esra Karaman (15) kardeşler, genişlemek üzere suya girdi. Bir süre bilahare suda çırpınmaya başlayan çocuklarını gören Başkumandan Karaman dahi (40) suya atladı. Çevredekilerin sebebiyle baba ve 2 çocuğu, sudan çıkarıldı. Bölgeye mevrut sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından 3 kişi, Bozova Cesamet Hastanesine kaldırıldı. Acil serviste tedaviye alınan Başkumandan Karaman ile kızı Esra Karaman, mecmu müdahalelere karşın kurtarılamadı. Boğulma tehlikesi nâkil Mehmet Karaman ise tedavisinin ardından Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırı Hastanesine atıf edildi.

Üç devir sonraları hayat savaşını kaybetti

Sudan çıkarıldıktan sonraları durumu yavaş olan Mehmet Karaman, ilk Bozova Şevket Hastanesine peşi sıra dahi Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Terbiye ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi alınan Karaman, üç çevrim sonradan doktorların birlik müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Şanlıurfa Adli Tababet Kurumu morguna kaldırılan naaş, otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere yakınlarına tasdik edildi.

Olayla ilişkin anket sürüyor. – ŞANLIURFAShare: