THY ‘de 2 günde 7 iptal

Türk Çekicilik Yolları, yol iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Çekicilik Yolları uçaklarında zaman ortalama 20 zaman ile 3 saat ortada gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını düğme yerine halel etti. Sonuç 2 günde ise THY’a ilgilendiren 7 seferin fek edildiği öğrenildi.

Türk Albeni Yolları yaz sezonunun başlaması ile birlikte gecikme ve nöbet iptalleri ile gündeme geliyor. Günde sayı farkı bağırsak ve dış hatlarda 100’ün üstünde seferde gecikmeler yaşanıyor. Antrparantez Türk Gelgel Yolları güzeşte Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini bozma ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını çapraz olarak tağyir etti.

Pervaz ekipleri evden çağrılıyor

Türk Gelgel Yolları yetkililerinin geciken seferler nedeniyle pervaz süreleri dolan uçuş ekiplerinin adına yeni ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına bozukluk oluyor. Bir Nice öğün rötar yapması nedeniyle pervaz ekiplerinin uçuş saatleri doluyor. Havacılık kurallarına göre uçuş saati dolan ekiplerin uçuş güvenliğini aksatmamak üzere uçması yasak. Uçuş saati dolan kabine ekiplerinin yerine Türk Çekicilik Yolları evden kol çağırıyor. Teehhür yapan uçaklar aynı bile kabin ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını muntazır yolcular uyuyor

Uzun rötarlar nedeniyle saatlerce havalimanında yoklamak zorunda kalan bazı yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. beraber İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı üzere otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Hava Yolları’nın otel sırasının önünde sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBULShare: