Trabzon Eş Yaşam ve İstihdam Merkezi Mart 2023’te hizmete başlayacak

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Karı Dirim ve İstihdam Merkezi’nin inşası devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 10 bin 280 metrekare ilişkin alana topluluk üç binadan oluşacak Kadın Dirim ve İstihdam Merkezi’nin yapımında serencam aşamaya gelindi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Amaç Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu, yapım alanında incelemelerde bulundu.

Projenin, hayırsever iş insanı tarafından 150 milyon lira yatırımla gerçekleştiğini vurgulayan Zorluoğlu, merkezde kadınlara bakım çevirmek amacıyla ruhiyatçı, fizyoterapist, diyetisyen ve avukat bulunacağını aktardı.

Kadınların, ürettikleri ürünleri burada satarak mülk kazanabileceklerinin altını çizen Zorluoğlu, şunları kaydetti:

“Merkezde 12 skor nazik atölyemiz bulunacak. Bu atölyeler, kadınlarımızın üreteceği ve ürettiklerini değerlendirebileceğimiz haddinden fazla bulunmaz alanlar. Burada üstelik aynı taraftan halk eğitim üzerinden kurslarımız olacak ama diğer taraftan üstelik şehrimizdeki karı kooperatiflerimize alan tahsis edeceğiz. Onlar, orada üretecekler, Büyükşehir Belediyesi adına tığ de bu üretilenlerin pazarlanması konusunda elimizi taşın altına koyacağız. Burada kadınlar ürettikçe kazandıkları bir dublör oluşturacağız. bu haysiyetle bile burası çokça bulunmaz aynı işlev yürütme etmiş olacak. Tıpkısı zamanda eğitim alanı yerine nitelendirdiğimiz iyicene benzeri konferans salonu olacak. Kadınlarımıza çevrilmiş birçok eğitimin, faaliyetin yürütülebileceği benzeri mekan olacak.”

Zorluoğlu, merkezin mart ayında hizmete açılmasını planladıklarını dahi sözlerine ekledi.

Share: