Trabzon’da denizde boğulan imamın cenazesi defnedildi

Trabzon’un Arsin ilçesinde muamele günü serinlemek için girdiği denizde boğulan imam Abdüllatif Kıraç’ın (23) cenazesi, Bayburt’ta toprağa verildi.

Bayburt’un Demirözü ilçesine sadık Çakırözü köyündeki camide önder olarak fariza özne Abdüllatif Kıraç’ın cenazesi, yakınları eliyle Bayburt Heybet Hastanesi morgundan alınarak Şingah Mahallesi’ndeki ata evine getirildi.

Evin uğrunda helallik alınmasının ardından cenaze, Yıpranmamış Cami’ye götürüldü.

Kıraç’ın cenazesi, burada kendisi kabilinden mortocu olan babası Alim Kıraç vasıtasıyla kıldırılan namazın peşi sıra Çağcıl Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine Kıraç’ın ailesinin yanında Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, İl Müftüsü Hasan Başoğlu, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Abdüllatif Kıraç, arkadaşlarıyla veriş haset akşam saatlerinde Arsin ilçesine kapalı Güzelyalı Mahallesi’nde sahilden denize girmiş ancak tıpkısı müddet sonra akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Trabzon İl Inanma Müdürlüğü Akarsu Altı Ekip Amirliğine mecbur dalgıçlar ile Trabzon Periferi Güvenlik Komutanlığı Plonjon Inanma Güvenlik ve Taharri Kurtarma Timlerince (DEGAK) yapılan aramalarda Kıraç’ın esbak donmuş bedenine ulaşılmıştı.Share: