İzmir’in ilçelerinde 30 Ağustos coşkusu

Tam yurtta olduğu kabilinden 30 Ağustos Utku Bayramı, İzmir’in ilçelerinde da coşkuyla kutlandı.

İzmir’in Aliağa ilçesinde dönme boyu sürecek kutlamalar sabah saatlerinde Cumhuriyet Altını Meydanında planlı çelenk genişlik programıyla başladı. Programa İzmir Vali Yardımcısı Osman Nuri Canatan, Aliağa Şehremini Serkan Enerjik, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Altını Başsavcı vekili Numan Haktan Cebbar, şehit aileleri, gaziler, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tebrik Kartı programında Cumhuriyet Altını Meydanında Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Garnizon Komutanlığı ve Aliağa Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Program, Aliağa Kabristanlığında kâin şehitlik ziyareti ile sonuç buldu.

Galebe Bayramı’nın 100. sene coşkusu Aliağa’bile Serdar Ortaç konseriyle ikiye katlanacak. Saat 21.30’üstelik Cebbar Ramadan’bile hayal takanak olan ünlü sanatkâr, seslendireceği birbirinden sunturlu şarkılarıyla Aliağalılara unutulmaz tıpkı geceleyin yaşatacak.

Çeşme’dahi Levent Yüksel fon alacak

30 Ağustos Galebe Bayramı, Çeşme’dahi üstelik Cumhuriyet Altını Meydanında gerçekleştirilen resmi törenle kutlandı. Pınar’deki 30 Ağustos Galebe Bayramı kutlamaları, saat 19.30’da Pınar Kalesinde gerçekleştirilecek kabul töreni ile devam edecek. Saat 20.30’da ise Utku Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Meydanına büyüklüğünde bitmeme edecek Utku Yürüyüşünün peşi sıra, 30 Ağustos video gösterimi ile halk oyunları ekibinin sunacağı zeybek gösterisi gerçekleştirilecek. Tebrik programı, 21.30’daki Levent Yüksel 100. Sene Konseri ile sonuç bulacak.

Menemen’da geçit resmi

Menemen Cumhuriyet Meydanında düzenlenen merasim ise Menemen Kaymakamı Fatih Yılmayan, Garnizon Komutanı Miralay Ahmet Fatih Oğuz, Menemen Şehremaneti Komutan vekili Görgülü Güreşçi, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kaçar, siyasal parti temsilcileri, kamu kurumları ve sivil topluluk kuruluşları yöneticileri, gaziler, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Menemen Kaymakamlığında tebriklerin kabulünün arkası sıra Atatürk Caddesinde topluluk eşliğinde tebrik ve geçit töreni düzenlendi.

Bayraklı’da Kickboks Şampiyonası

30 Ağustos Yengi Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Bayraklı’de çelenk töreni düzenlendi. Her sene olduğu üzere bu sene üstelik Tabiiyet Yolu girişindeki Atatürk heykelinde genci yaşlısı yüzlerce güç tıpkı araya geldi.

30 Ağustos Galebe Bayramı dolayısıyla Bayraklı Belediyesi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Spor Salonunda iller arası Kickboks Şampiyonası birlikte düzenlendi. Kısık katılımla gerçekleşen müsabakalara Denizli, Manisa, İzmir, Kültürlü, Muğla’dan 239 sportmen katıldı. 5 sporcu ile yarışan Bayraklı Belediyesi, şampiyonayı 3 dereceyle tamamladı. Bu çerçevede Nehir Bitirim ve Bedirhan Felek öz kategorilerinde ikinci ve Hayrunisa Kızılay ise üçüncü oldu. – İZMİR

Share: